Foça siyaseti hareketli

Gültekin, projelerini halka aktardı ve kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Foça siyaseti hareketli

Foça siyaseti hareketli

SERVET VURAL / FOÇA

Foça'nın Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ahmet Gültekin, yerel seçimlere dair ilk açık hava toplantısını gerçekleştirdi. Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı'nda konuşan Gültekin, projelerini halka aktardı ve kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Gültekin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "1971 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğdum. Uzun yıllar İzmir'de yaşadıktan sonra son 15 yılımı Foça'da geçirdim. Sivil toplum örgütlerinde gönüllü bir yurttaş olarak aktif rol aldım. Foça'nın gelişimine katkıda bulunmak, karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek ve ilçeyi daha yaşanabilir kılmak amacıyla bağımsız aday olmaya karar verdim."

Kendisine yöneltilen iddialara da yanıt veren Gültekin, "Beni mütahit olarak Foça'da inşaat yapıp peşkek çekeceğimi iddia edenler var. Gücüm var, ancak inşaat yapmaya niyetim yok. Mevcut partilerin Foça'yı yeterince temsil etmediğini düşündüğüm için bağımsız aday oldum. Bağımsızlık, daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayacak ve Foça'nın güzelliklerini koruyarak adil bir yönetimle ilçeyi daha yaşanabilir hale getirmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Gültekin'in açıklamalarına göre, Foça'nın geleceğini şekillendirirken şeffaf bir yönetim anlayışı benimseyerek halkın doğrudan katılımını sağlayacak sistemler kuracaklarını ve deniz turizmi potansiyelini artırarak koyların korunmasına odaklanacaklarını belirtti. Ayrıca sokak hayvanlarına ücretsiz hizmetler sunacaklarını, sosyal tesislerde kültür ve sanat faaliyetlerine öncelik vereceklerini, sahil bandında ücretsiz nostaljik tramvay hizmeti sunacaklarını ve çeşitli etkinliklerle Foça'nın kültür ve sanat sahnesini canlandıracaklarını ifade etti.

Toplantı, coşkulu bir halay eşliğinde sona erdi.

www.yerelgundem.com