"GECE YARISI GÖZALTILARINA SON"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa açıklaması

"GECE YARISI GÖZALTILARINA SON"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da yapılacak yeni Yargıtay binasının açılış töreninde yeni anayasa çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Erdoğan, 'Türkiye için büyük bir kazanç olacaktır. Ancak geçmişteki tecrübelerimiz ve halihazırda sergilenen üslup bize bu konuda çok da ümit vermiyor.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da hizmet vermeye başlayacak olan Yargıtay binası açılış töreninde gündemin sıcak konularına temas etti.

Erdoğan, yeni anayasa çalışmaları konusunda muhalefetin de mevcut çalışmalarını görmek istediklerini söyledi.

Erdoğan, " Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler. Yeni Anayasa konusundaki süreci de yakından takip ediyoruz. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla birlikte kendi hazırlığımızı yavaş yavaş şekillendiriyoruz.

"GECE YARISI GÖZALTILARINA SON"

Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki süreçte gece yarısı, havalimanı, otel gibi yerlerde gözaltı işlemlerine son verildiğini açıkladı.

Erdoğan, 'Gece yarısı gözaltına alma, otelde, havalimanında yakalama gibi işlemlere son verdik' dedi.

Adli kontrol tedbirini de süre sınırı ve gözden geçirme şartı ilave ederek yeniden düzenlediklerini aktaran Erdoğan, kişilere yönelik adli çağrı ve bildirimlerin teknolojik araçlar vasıtasıyla yapılması imkanını genişlettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından, açılışı yapılan yeni Yargıtay binasına ilişkin detayları paylaştı.

KARAR