Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Erol Olçok’un ve Abdullah Olçok'un mezarını ziyaret etti

Tüm şehitlerimizin mekânları cennet, ruhları şad olsun. "

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Erol Olçok’un ve Abdullah Olçok'un mezarını ziyaret etti


Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Erol Olçok’un ve Abdullah Olçok'un mezarını ziyaret etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Erol Olçok ve Abdullah Olçok'un mezarını ziyaret eden Ahmet Davutoğlu "Tüm şehitlerimizin mekânları cennet, ruhları şad olsun" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde öldürülen Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un mezarını ziyaret etti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Kıymetli kardeşim, değerli yol arkadaşım Nihal Olçok hanımla birlikte 15 Temmuz şehitlerimiz değerli dostum ve kardeşim Erol Olçok’un ve sevgili evladımız Abdullah Olçok'un kabirlerini ziyaret ettik.

Tüm şehitlerimizin mekânları cennet, ruhları şad olsun. "


15 TEMMUZ MESAJI

Ayrıca Davutoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin 6'ıncı yıl dönümüne ilişkin de bir mesaj paylaşmıştı.

"15 Temmuz bu aziz milletin kanıyla canıyla yazdığı destanın adıdır. 15 Temmuz ruhuyla daha fazla demokrasi ve özgürlük için; hak, hukuk, adalet mücadelesi için Gelecek Partisi'ndeyiz.

Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz."


EROL OLÇOK KİMDİR?

5 Mart 1962 tarihinde Çorum’un Mecidiyekavak Köyü’nde dünyaya gelen Erol Olçok, aslen Çorumludur. Çerkes kökenliolan Erol Olçok, ilkokulu köyünde bitirdi ve daha sonra Çorum’da 2 yıl Kur’an Kursu’nda eğitim aldı. Çorum İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Olçok, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Estetik Sanat Tarihi Bölümü’ne girdi. 1986 yılında buradan mezun olduktan sonra 1987’de Slayt Reklam, 1988’de Rekpa Reklam, 1989’da ise Ajans E’yi açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 1993 İstanbul İl Başkanlığı döneminden itibaren çalıştı. AK Parti’nin kurulmasında da büyük etkileri bulunan Erol Olçok, partinin ismini, logosunu ve sloganlarını bularak, kurumsal kimlik çalışmalarını hızlandırdı.


Kalabalıkla birlikte tekbir ve sloganlarla ilerlerken, darbeci askerlerin köprüden açmaya başladığı ateş sonrasında onları ikna etmeye çalışan Erol Olçok, ikna olmayacaklarını anlamış ve oğlunu uzaklaştırmak istemiştir. Fakat darbeci askerlerden açılan kurşun ile vuruldu. Babasının vurulduğunu gören Abdullah Tayyip babasının yanına koşmuş fakat açılan ateş sonucunda olay yerinde şehit düşmüştür. Erol Olçok ise kaldırıldığı hastanede 54 yaşında şehit düşmüştür.

KARAR