İzmir bunu tartışıyor! CHP Milletvekilleri villa yaptıramaz mı?

CHP Milletvekilleri villa yaptıramaz mı?

İzmir bunu tartışıyor! CHP Milletvekilleri villa yaptıramaz mı?

İzmir bunu tartışıyor! CHP Milletvekilleri villa yaptıramaz mı?

Vay vay vay… CHP'li 3 vekilden bomba… "Millet aç" propagandası bahane, Çeşme'ye lüks villalar şahane.

YEREL GÜNDEM / İZMİR

CHP, sürekli olarak en düşük emekli aylığının 10 bin lira olması ve asgari ücretin düşüklüğü üzerinden siyaset yaparken İzmir’in turizmdeki parlayan yıldızı Çeşme’den çok konuşulacak bir haber geldi. Sürekli olarak hayat pahalılığından bahseden ve vatandaşın geçim sıkıntısı çektiğini belirten CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Ankara Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Murat Emir ile CHP Tunceli eski Milletvekili Polat Şaroğlu’nun Çeşme’de birbirine komşu 3 lüks villa yaptırdığı ortaya çıktı. Villa inşaatlarının sürdüğü belirtilirken çok iyi arkadaş olan 3 vekilin, burada komşu olarak yaşamayı planladıkları ifade edildi.

ARSLAN: KENDİ PARAMIZLA YAPIYORUZ

CHP’de Genel Başkan Özgür Özel’in “değişim” hareketine destek vererek gücünü korumayı başaran ve İzmir siyasetinde etkili bir konumda olan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, konuyla ilgili www.erhangulenc.com’un sorularını yanıtladı. 3 arkadaş olarak villa yaptırdıklarını doğrulayan Arslan, bunu helal kazançlarıyla yaptırdıklarını ve bu nedenle böyle bir olayın haber değeri taşımadığını savundu ve konuyla ilgili haber yapılmamasını istedi. Söz konusu arsayı daha önce 3 arkadaş olarak satın aldıklarını ifade eden Arslan, “Kendi paramızla yaptırıyoruz. Ortada bir kamu kaynağının harcanması, bir usulsüzlük yok. Ortada bir kamu ihalesi yok. Böyle bir haber itibar suikastine girer” dedi.

“BELEDİYELERDE İŞ TAKİBİ YAPMADIM”

Kendisinin Sefrihisar’daki iki evini sattıktan sonra iş yapmaya devam ettiğini ve elektrik-elektronik mühendisi olarak İzmir’de en çok proje çizenlerden biri olduğunu belirten Arslan, “Belediyelere veya kamuya bir tane proje çizmedim. Polat Şaroğlu dediğiniz kişi iş insanı. Belki yıllık cirosu 1 milyar. İstese zaten bunu yaptırmayıp alabilir de. Biz sonuçta namusu ile iş yapan ve helal kazanan insanlarız. Eğer Ednan Arslan, bir belediyede iş takibi yapmışsa ve bu ispatlanırsa bugün istifa ederim” diye konuştu.

“MİLLET ‘MALI GÖTÜRMÜŞLER’ DİYECEK”

Haber değeri taşıyıp taşımadığına gazeteci olarak karar verecek olan bizler olduğumuzu ve 3 milletvekilinin Çeşme’de yan yana villa yaptırmasının bile tek başına haber değeri taşıdığını belirttiğimizde ise, Arslan, “Sizden rica ederim. Siz haberini yaparsanız millet ne anlayacak? ‘Adamlar malı götürüyor’ diyecek” ifadelerini kullandı.  Arslan, “Bunlar malvarlığı beyanı olarak TBMM’ye verilmiş şeyler. Bu yerin benim olduğuna dair mal varlığı listemde var bu. Öteki arkadaşlarımın da öyle. Bildirdiğimiz bir şey.” ifadelerini kullandı.

“FABRİKA AÇANA, AÇMA DENİLİR Mİ?”

Kendilerinin asgari ücret ve emekli maaşının düşüklüğü yönündeki eleştirilerinin haklı eleştiriler olduğunu ifade eden Arslan, şöyle devam etti: “Bu ücretler yetiyor mu? Yetmiyor. Biz bunu eleştirirken bunun temel nedenlerine inmek gerektiğini, yoksulluğun yok edilmesine yönelik politikalar geliştirilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Bunun eleştirisini yapıyoruz. Ama bu böyleyken fabrika açan adama ‘Sen neden fabrika açıyorsun?’ denilir mi? Adam fabrika açacak istihdam yapacak, ekmek kazandıracak, ekmek kazanacak. Bu denilebilir mi? Ya da bir işletme açan insana, ‘Ya insanlarn açlıktan ölüyor, sen nasıl işletme açıyorsun’ denilir mi? Açsın ki 3-5 insan daha yanında çalışsın.”

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com