CHP Milletvekilleri ve İzmir'deki villa Tartışmaları!

Yeni CHP ve Özgür Özel'in samimiyetini merak ediyoruz!

CHP Milletvekilleri ve İzmir'deki villa Tartışmaları!

YUSUF İNAN YAZDI...

CHP Milletvekilleri ve İzmir'deki villa Tartışmaları!

CHP'de ilk villa tartışması dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile başlamıştı. Kılıçdaroğlu'nun villa haberini Yerel Gündem gazetesi ve YerelGundem.com haber yapmıştı. Haber kısa sürede tüm Türkiye'de yankılandı.

Yerelgundem.com o haber sonrası CHP düşmanı ilan edildi. İzmir'de iktidar olan CHP tarafından hedef haline getirildi.

YerelGundem.com'a, başta CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere İzmir'deki tüm CHP'li Belediye Başkanlıkları tarafından reklam ambargosu uygulandı.

Ambargo yıllardır (yaklaşık 20 yıl) devam ediyor.

Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığı koltuğunu kaybetti. Özgür Özel CHP Genel Başkanı oldu.

CHP ve Özgür Özel, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde büyük başarı kazandı.

Özgür Özel ve Yeni CHP; elinde adalet pankartı ile yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun başaramadığı adaleti, hoşgörüyü, basın özgürlüğünü, eleştirel haberlere tahammülü, eleştirdikleri yandaşa reklam sistemini değiştirmek, Yeni CHP'yi, Yeni Türkiye'yi inşa etmek için yola çıktılar...

Özgür Özel, Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli ile ayrı ayrı bir araya geldi. Siyasette diyalog mesajı verdi.

Türkiye, Türk Milleti heyecanlandı.

Hemen arkasından CHP'li Belediye Başkanlıklarında eş, dost ve akraba kardolaşmasıyla ilgili haberler bültenlere düşmeye başladı.

CHP Genel Merkezi bir genelge yayınlayarak, bu tür uygulamaların acilen terk edilmesini, yapılan atamalardan vazgeçilmesini istedi.

CHP, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde kazandığı belediye başkanlıkları ile uzun bir aradan sonra ilk defa çok büyük bir güç ile sınanmaya başladı.

Görünen o ki, iki ay içinde döküldüler...

Bir kaç sene sonra ne olur, bilmiyoruz ama CHP'nin yerel iktidar sınavından başarıyla geçme ihtimali düşük.

Bilindiği üzere İzmir medyası baskı altında. İzmir'de hiçbir basın kuruluşu CHP'yi ve CHP'li Belediye Başkanlarını eleştiremez. Eleştirel bir haberi yayınlayamaz. Yayınlarsa YerelGundem.com ve Yerel Gündem gazetesi gibi reklam alamaz.

Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlıkları döneminde Yerel Gündem gazetesine ve Yerelgundem.com haber sitesine uygulanan negatif ayrımcılığı sonlandırmadılar. Yerel Gündem gazetesine zabıta gönderip tabelasını indirdiler. Zabıtalar tarafından taciz edilmesine sessiz kaldılar. Yerel Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf İnan'ı "Zabıtaya hakaret" suçlamasıyla İzmir Adliyesinde yargılattılar.

Kılıçdaroğlu helalleşme söylemleriyle ortaya atıldığı gün, kendisine bir çağrı yapmıştım.

Sayın Kılıçdaroğlu, Yerel Gündem gazetesiyle de helalleşecek misiniz?

Kılıçdaroğlu bu soruya sessiz kaldı.

Özgür Özel'in ve Yeni CHP'nin tavrını merak ediyoruz.

Üçüncü CHP Genel Başkanı da Yerel Gündem gazetesine eleştirel haber husumetini devam ettirecek mi, ettirmeyecek mi?

Yeni CHP'nin ve Özgür Özel'in samimiyetini, bekleyip göreceğiz!

Bugün İzmir siyasi kulislerinde tartışma çıkaran bir haber daha yayınladık. Erhan Gülenç adlı gazeteci kendi adıyla kurduğu bloğunda üç CHP Milletvekilinin İzmir'in turizm cenneti ilçesi Çeşme'de lüks villa yaptırdığını yazdı.

İzmir basınından kimse bu haberi görmedi!

Haberden bir bölüm:

Sürekli olarak hayat pahalılığından bahseden ve vatandaşın geçim sıkıntısı çektiğini belirten CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Ankara Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Murat Emir ile CHP Tunceli eski Milletvekili Polat Şaroğlu’nun Çeşme’de birbirine komşu 3 lüks villa yaptırdığı ortaya çıktı.

Haber İzmir siyasi kulislerinde tartışılıyor.

Ben, CHP Milletvekillerinin de villa yaptırma, satın alma özgürlüğü olduğunu düşünüyorum. Kılıçdaroğlu için de aynı şekilde düşünüyordum.

Kılıçdaroğlu'nun villa haberini önemli kılan, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ın yaptırdığı villayı eleştirirken kendisinin de villa yaptırıyor olmasıydı.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Ankara Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Murat Emir ile CHP Tunceli eski Milletvekili Polat Şaroğlu’nun Çeşme’de birbirine komşu 3 lüks villa yaptırması da benzer nedenle önemli hale geldi ve tartışma çıkardı.

Siyasette, söylediğinle yaptığın aynı olmazsa başarıya ulaşamazsın.

CHP'nin önündeki en büyük handikap bu!

Söyledikleri ile yaptıklarının farklı olması.

CHP, bu handikapı aşmadan Türkiye'de iktidar olamaz.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mailgundem@sehitlerolmez.com