İzmir'de bazı camilerde 'Yuh Yuh' çalındı

Selada Bağcan da yaşananlara tepki gösterdi.

İzmir'de bazı camilerde 'Yuh Yuh' çalındı


İzmir’de cami hoparlörlerinde Çav Bella şarkısının ardından şimdi de sözleri Aşık Mahsuni Şerif'e ait, Selda Bağcan'ın seslendirdiği "Yuh Yuh" şarkısı çalındı. İzmir Müftülüğü, merkezi ezan sistemine geçici olarak son verildiğini açıkladı. Selada Bağcan da yaşananlara tepki gösterdi.

DUVAR – İzmir’de cami hoparlörlerinde Çav Bella şarkısının ardından şimdi de sözleri Aşık Mahsuni Şerif’e ait, Selda Bağcan’ın seslendirdiği “Yuh Yuh” şarkısı çalındı. Minarelerden iki gün üst üste şarkı çalınması üzerine müftülük merkezi ezan sistemine geçici olarak son verildiğini açıkladı.

Pusholder@pusholder

İzmir'de bulunan bazı camilerde bugün de Selda Bağcan şarkıları çalındı.

Yerleştirilmiş video
74 kişi bunun hakkında konuşuyor
İzmir Müftülüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“20 Mayıs Çarşamba günü İlimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün de yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde de yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Yaşanan bu olayın ardından da konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Diğer taraftan söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir.”

SELDA BAĞCAN’DAN TEPKİ

Şarkıcı Selda Bağcan’ın seslendirdiği “Yuh Yuh” parçasının cami hoparlöründen çalınmasına Bağcan da tepki geldi. Bağcan, “İzmir’de cami hoparlörlerinden benim şarkımı dinletmişler. Tamamen provokatif bir eylem. Ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum,” açıklamasını yaptı.

Selda Bağcan@seldabgcn

KAMUOYUNA DUYURU

İZMİRDE CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN BENİM ŞARKIMI DİNLETMİŞLER. TAMAMEN PROVOKATİF BİR EYLEM
ÜLKEYİ BİR YERLERE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR.

ŞİDDETLE KINIYORUM!

SELDA BAĞCAN

706 kişi bunun hakkında konuşuyor

Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel olayı “provokasyon” diye nitelendirmişti. Yücel konu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise olayla ilgili CHP’yi hedef almıştı. (HABER MERKEZİ-ANKA)