Kadirov'dan ilginç geri adım: Satanistlerle savaşacağım görevi bırakamam

GÖREVDE KALMA REKORU KIRMAK İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI

Kadirov'dan ilginç geri adım: Satanistlerle savaşacağım görevi bırakamam


Kadirov'dan ilginç geri adım: Satanistlerle savaşacağım görevi bırakamam

Ukrayna savaşında Rusya lideri Putin'e verdiği destek ve cephe gerisinde verdiği pozlarla gündeme gelen Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov 'Hafta sonu iktidarı bırakacağım' çıkışında geri adım attı. Bunun gerekçesini ise ilginç bir duruma bağladı. Kadirov 'Donbas’ta küresel Satanizmle savaşırken, görevinden ayrılma lüksü olmadığını’ belirtirken, görevini bırakma konusunda fikrini değiştirdiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna işgalinde önemli bir yere sahip olan Çeçen lider Ramazan Kadirov, hafta sonu yaptığı açıklama ile “Uzun zamandır aynı yerde olduğumu fark ettim. Sanırım artık iktidarı bırakma zamanım geldi” demiş, görevinden ayrılacağının sinyallerini vermişti.

Kadirov’un bu sözleri başta Rusya olmak üzere uluslararası basında şok etkisi yaratmıştı. Kadirov, bugün Telegram hesabından yaptığı açıklama ile bu sözlerinden geri adım attı. Kadirov, 'Donbas’ta küresel Satanizmle savaşırken, görevinden ayrılma lüksü olmadığını’ belirtirken, görevini bırakma konusunda fikrini değiştirdiğini açıkladı.

Telegram hesabından bir mesaj yayınlayan Kadirov “Ülkemizin Donbas’ta küresel satanizmle mücadele ettiği bu kritik zamanda, ne bölgesel yetkililer ne de herhangi bir rütbedeki askeri personel tatile çıkamaz” dedi. Kadirov, Rusya için sonuna kadar savaşmaya kararlı olduğunu ve mevcut görevinde daha uzun soluklu kalarak rekor kırmak istediğini söyledi.

Ayrıca, “Donetsk cephesinden mükemmel haberlerin geldiğini” öne sürerken, yeni savaşçıların bölgeye gideceğini duyurdu.

İngiliz basını, Kadirov’un bu kararının ardından Putin’in etkisi olabileceğini de öne sürdü. Kremlin’den ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

KARAR