MSB duyurdu: Pençe Yıldırım'da bir asker şehit

Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında EYP’ye basarak yaralanan askerin şehit olduğunu duyurdu.

MSB duyurdu: Pençe Yıldırım'da bir asker şehit
MSB duyurdu: Pençe Yıldırım'da bir asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında EYP’ye basarak yaralanan askerin şehit olduğunu duyurdu.

Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonda PKK'lı teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının patlaması sonucu Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker şehit oldu.

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında, Irak kuzeyinde, 6 Haziran 2021 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız mayın/EYP’ye (El Yapımı Patlayıcı) basarak yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Şehit haberinin duyulması üzerine siyasi parti temsilcilerinden taziye mesajları gelmeye başladı. Mesajların bazıları şöyle:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonda şehit verdiğimiz yiğit evladımız Samet Şeker'e Yüce Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehidimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda, mayın/EYP infilak etmesi sonucu şehit olan kahraman askerimiz Piyade Uzman Çavuş Samet ŞEKER'e Allahtan rahmet, Ailesine ve sevenlerine sabır, Milletimize ise başsağlığı diliyorum.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker şehit düşmüştür. Şehidimize Allah'tan rahmet; şehidimizin ailesine ve büyük Türk milletine başsağlığı diliyorum.