Prof. Dr. Naci Görür'den olası 'İstanbul depremi' açıklaması: Şiddeti 9 olur

Eğer kıyıdan uzaklaşır ve lstrancalara giderseniz şiddet 5 veya 6’ya düşer.”

Prof. Dr. Naci Görür'den olası 'İstanbul depremi' açıklaması: Şiddeti 9 olur


Prof. Dr. Naci Görür'den olası 'İstanbul depremi' açıklaması: Şiddeti 9 olur

Prof. Dr. Naci Görür, 'Olası Marmara depreminin şiddeti 9’u bulur' ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı. "Anlaşılan bu kadar uğraşımıza rağmen bazı şeyleri anlatamamışız." diyerek sitem eden Görür, "Depremin büyüklüğü ile şiddeti farklı şeydir. İstanbul’da 7 mertebesinde bir deprem olursa Marmara kıyılarında birçok yerde depremin şiddeti 9 olur. Eğer kıyıdan uzaklaşır ve lstrancalara giderseniz şiddet 5 veya 6’ya düşer.” ifadelerini kullandı.

Olası İstanbul depremine karşı yeni açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, depreme karşı nerelerin daha çok etkilenebileceğini söyledi. "Hocam siz hiç Marmara’da depremin şiddetinin 9 olduğunu söylediniz mi ?" sorusunu aldığını söyleyen Görür," Anlaşılan bu kadar uğraşımıza rağmen bazı şeyleri anlatamamışız. Depremin büyüklüğü ile şiddeti farklı şeydir. İstanbul’da 7 mertebesinde bir deprem olursa Marmara kıyılarında birçok yerde depremin şiddeti 9 olur. Eğer kıyıdan uzaklaşır ve lstrancalara giderseniz şiddet 5 veya 6’ya düşer" dedi.

Görür’ün açıklaması şöyle:

“Birçok arkadaş hayretler içerisinde ‘Hocam siz hiç Marmara’da depremin şiddetinin 9 olduğunu söylediniz mi ?’ diye soruyorlar ve benim söylediğime de inanmadıklarını söylüyorlar. Anlaşılan bu kadar uğraşımıza rağmen bazı şeyleri anlatamamışız. Depremin büyüklüğü ile şiddeti farklı şeydir. İstanbul’da 7 mertebesinde bir deprem olursa Marmara kıyılarında birçok yerde depremin şiddeti 9 olur. Eğer kıyıdan uzaklaşır ve lstrancalara giderseniz şiddet 5 veya 6’ya düşer, sevgiyle.”

KARAR