Şehit ateşi Amasya’ya düştü

“ACIMIZ BÜYÜK. YÜREĞİMİZ YANIYOR”

Şehit ateşi Amasya’ya düştü
Şehit ateşi Amasya’ya düştü

Irak'ın kuzeyine yönelik Pençe-Şimşek Harekatı'nda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe'nin, Amasya’daki ailesine şehadet haberi verildi.

  Irak'ın kuzeyine yönelik düzenlenen Pençe-Şimşek Harekatı'nda Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe, şehit düştü.

  Gökçe’nin şehadet haberi Amasya’daki ailesine ulaştı.

  “ACIMIZ BÜYÜK. YÜREĞİMİZ YANIYOR”

  Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve beraberindekiler, 22 yaşındaki Gökçe'nin şehadet haberini, Hacılar Meydanı Mahallesi'nde oturan anne Semra, baba Cemalettin Gökçe'ye verdi.

  Belediye Başkanı Sarı, “Acımız büyük. Yüreğimiz yanıyor. Bizler burada rahat orucunu tutsun, huzur içinde bulunsun diye gencecik bir delikanlımız bu millet uğruna, vatan uğruna şehadet şerbetini içmiştir.” dedi.

  ŞEHİT BABASI: VATAN SAĞ OLSUN BEN DE HAZIRIM

  Acısını paylaştığı şehit babası Cemalettin Gökçe’nin kendilerine “Vatan sağ olsun. Ben de hazırım.” sözleriyle yanıt verdiğini belirten Başkan Sarı, “Türk milleti her zaman hazır. Allah-u Teala o hain çeteleri, hain şebekeyi Kahhar sıfatıyla kahreylesin. Perişan eylesin. Biz, bir ölür bin diriliriz. Onlar kendilerine yer arasınlar. Onların hepsi geberecekler. Lakin Ankara’nın göbeğindeki şebekeyi de unutmamak lazım. Bu milletin vergisinden maaş alıp, saltanat sürüp, korunma zırhına bürünüp, Meclis'te oturan şebekeyi de unutmamak lazım.” diye konuştu.

  İHA