Şehit Polis Sevda Kuş, Memleketi Tekirdağ'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Memleketi Tekirdağ'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Şehit Polis Sevda Kuş, Memleketi Tekirdağ'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Şehit Polis Sevda Kuş, Memleketi Tekirdağ'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

YEREL GÜNDEM / EDİRNE

Edirne'de eski eşi tarafından kalbine sıkılan kurşunla hayatını kaybeden polis memuru Sevda Kuş, memleketi Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde 8 yaşındaki kızının yürek parçalayan sözleri, katılımcıları duygulandırdı.

37 yaşındaki polis memuru Sevda Kuş'un cenazesi, Edirne'deki törenin ardından memleketi Tekirdağ'ın Muratlı ilçesine getirildi. İkindi namazının ardından Muratlı ilçe mezarlığına defnedilen Sevda Kuş'un cenaze törenine, Edirne Emniyet Müdürü Onur Karabulun, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Tekirdağ Jandarma Alay Komutanı Ahmet Çetin, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve polis meslektaşları katıldı. Cenazede, Sevda Kuş'un 8 yaşındaki kızının, "Anne beni bırakma, ben de gelmek istiyorum, beni neden yalnız bıraktın?" sözleri yürekleri dağladı.

*

Yağmura rağmen Muratlı halkı, şehit polis Sevda Kuş'u yalnız bırakmadı. Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Ahmet Çetin, şehit polisin ailesine destek olmak için yanlarında yer aldılar. Polis memuru Sevda Kuş'un cenazesi, resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu duygusal anlarla dolu veda, Tekirdağ'ın dört bir yanından gelen vatandaşlar ve meslektaşlarının gösterdiği saygıyla da anlam kazandı. Şehit polis Sevda Kuş, vatanı için gösterdiği fedakarlıkla unutulmayacak bir iz bırakırken, geride bıraktığı yürekleri de derin bir hüzne boğdu.

www.yerelgundem.com