Sen böyle hasret gördün mü!

BU BAYRAK İNMEYECEK

Sen böyle hasret gördün mü!


Sen böyle hasret gördün mü!

Terör örgütü yöneticiliğinden tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın twitter’da duygu sömürüsü yaparak kızını özlediğini belirtmesi, şehit çocuklarının tepkisini çekti. 2000 yılında babalarını şehit veren Büşra ve Elif, HDP’li Demirtaş’a seslendi

Twitter üzerinden #DemirtaşaSoruyorum etiketiyle soruları yanıtlarken 'En çok kızımı özledim' diyerek duygu sömürüsü yapan Selahattin Demirtaş'a şehit aileleri isyan etti. Babalarını şehit veren çocuklar, "Biz de PKK'nın şehit ettiği babamızı özledik. Bizim sarılacak bir babamız yok. Onu bizden siz aldınız" dedi. 2000 yılında Malazgirt'te babaları Binbaşı Erhan Oksal İşbilen'i 8 ve 5 yaşındayken kaybeden İzmirli Büşra ve Elif İşbilen, bitmek bilmeyen özlemlerini Yeni Asır'a anlattı. Demirtaş'a seslenen iki kız kardeş, "Bizler de canımız babamızı özlüyoruz, geceleri rüyamızda görüyoruz. Bizim en doğal hakkımız olan babamıza sarılma hakkımız elimizden senin destek verdiğin hainler tarafından alındı. Duygu sömürüsü yapma" dedi.

Şu an 26 yaşında olan Büşra İşbilen, "Ben de kardeşim de tüm şehit çocukları da babalarımızı özlüyoruz, Hiç birimizin sarılacak bir babası dahi yok" dedi. Bu ülkeyi hiç kimsenin bölemeyeceğini bu Türk Bayrağını kimsenin indiremeyeceğini belirten Büşra İşbilen, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milli egemenliğimize karşı içeriden ve dışarıdan yapılan saldırılar giderek artıyor. Ülkemizi ve milletimizi bölme, parçalama çabalarına yıllardır terörle devam ediyorlar. Demirtaş'ın cezaevinden yaptığı bu açıklama kabul edilir değil. O belki bir gün kızına sarılacak. Zaten görüş günlerinde sarılıyordur. Ama bizler babamıza asla sarılamayacağız. Bize babalarımızı geri versinler" diye konuştu.

ŞARKI SÖYLEYİP AĞLARDI

İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı olan anne Hatice İşbilen ise, "Benim kızlarım da babalarına düşkündü. Malazgirt'te şehit olan eşim nöbete gittiği zaman dayanamaz özlerdi. Büyük kızım Büşra babasını arayıp Nilüfer'in şarkısı 'Özledim' şarkısını söyleyip ağlardı. Şimdi kızlarım 26 ve 23 yaşında ikisi de üniversiteyi bitirdi. Ama hala babalarını ilk günkü gibi özlüyor ve adının geçtiği an bile ağlayıp baba özlemlerini haykıra haykıra söylüyorlar" dedi.

Hain terör örgütü ve destekçilerinin 30 yılı aşkın süredir nice çocukların hayallerini, umutlarını ellerinden aldığını aktaran anne İşbilen, "Tek başına şehidimizin kızlarına hem annelik yaptım, hem babalık yapmaya çalıştım. Ama asla bir babanın yerini tutmayı başaramadım. Ben elimden geldiği kadar eksikliğini göstermemeye çalıştım. Ama bir gerçek var, kızlarım başta olmak üzere hiç bir şehit evladı babasına sarılamayacak. Bu milletin Demirtaş'ın yaptığı gibi duygu sömürülerine karnı tok" açıklamasını yaptı.

FATİH ŞENDİL / YENİ ASIR