Süleyman Soylu’nun hayali mi, Türkiye’nin Planı mı?

Türkiye, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı  daha titiz bir şekilde korumalıdır.

Süleyman Soylu’nun hayali mi, Türkiye’nin Planı mı?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram öncesi küresel anlamda dikkat çeken stratejik  mesajlar verdi.  Bakan Soylu’nun Kurban Bayramı öncesi verdiği mesaj, vatansever Türk Milletine bayram hediyesi gibi geldi.

İşte Türk Milleti'nin yüreğine su serpen, o sözler;

  "Göreceksiniz, Türkiye'de hiç birinizin ummadığı gelişmeler yaşanacak. Türkiye çok yakın bir zamanda dünyanın cazibe merkezini haline gelecek, yeter ki biz huzurumuzu elimizde tutalım".


 "Eğer biz huzurluysak Orta doğu huzurludur. Biz huzurluysak Kafkasya huzurludur. Biz güçlüysek mağdurların ve mazlumların başı diktir. Biz Müslümanız elhamdülillah. Biz büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Biz komşu biliriz, akraba biliriz, dost biliriz, emanetin ne olduğunu biliriz. Bilmeyenlere öğretmek görevi de dinimizce bize verilmiştir. Emir şöyledir: İyilikleri anlatacaksınız, kötülüklerden sakındıracaksınız. Biz nerede durduğumuzu, nerede oturduğumuzu, hangi adrese bağlı olduğumuzu biliriz. Bizim adresimizde en ufak bir sapma yoktur. Bizim adresimizde tarif edilemeyen bir durum söz konusu değildir. Biz navigasyonla yol bulmaya çalışan bir millet değiliz. Bizim yolumuz başından beri belli, bu kadar açık ve net. Adresimiz belli, kimliğimiz belli. Biz iyilik medeniyetinin çocuklarıyız. Dostluk, ahbaplık, komşuluk, yarenlik, akraba, büyük-küçük nedir, biliriz. Bunları bilmeyenlerin bu coğrafyaya hakimiyetini bu kahramanlarla beraber engelledik".

Bu sözlere şapka çıkarılır!

Şayet, Bakan Soylu’nun sözleri hayal ve temenni değil de, Türkiye’nin Stratejik Planıysa!

Bakan Soylu,  konuşmasında Orta Doğu’ya, Kafkasya’ya, mağdur ve mazlumlara vurgu yapıyor!

“Biz Müslümanız elhamdülillah.”  Diyor. “Dostluk, ahbaplık, komşuluk, yarenlik, akraba, büyük-küçük nedir, biliriz” diyor.

Türkiye’nin Orta Doğu, Kafkasya, Balkanlar, Avrupa, Afrika hatta Amerika’da sözünün  bir ağırlığı olması için, o bölgelerde ciddi lobilerimizin olması gerekir.

*

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DAHA ETKİN OLMALI

2009 yılında hayata geçirilen Yunus Emre Enstitüsü 40 ülkede örgütlenmiş olsa da, etkin değil.

Türkiye’nin Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklarla ilgili sorunları var. 

Türkiye’nin küresel anlamda önünü açması gereken Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar, Türkiye’nin önünü kesiyor. Türkiye, bu topluluklara hakim görünmüyor. Bu toplulukların içinden çıkan çeteler, Türk iş adamlarını soyarak geçiniyor. Uzun zamandır yazıyorum. Ahıska, Özbek, Çeçen Çeteleri KGB’nin etkisi ve kontrolünde, Türk iş  insanlarını  Kafkasya’da, eski SSCB ülkelerinde kökleştirmiyor.

Ukrayna’da Süleyman Efendi Cemaati’nin Kur’an Kursu hocasını diri diri toprağa gömerek öldürenler, Ahıska Çetesi ve birlikte çalıştıkları Özbek Çetesi.

Ukrayna’da Türk iş adamlarının içeceğine uyku ilacı katarak soyanlar, çıplak  fotoğraflarını, videolarını çekenler, Ahıska Çetesi ve birlikte çalıştığı Çeçen Çetesi.

Bu bilgilerin çok daha detaylısı Ukrayna istihbaratında  (SBU) mevcut. Ukrayna ile dost ve müttefik  olduğumuza göre,  istihbarat paylaşımı ve önlem alınması konusunda bir sorun olmaması gerekir.

Sayın Bakan, bu yazdıklarımı inceleyecek, araştıracak, analiz edecek ve önlem alacak  makamda bulunuyor.

Bundan sonrası, Sayın Bakan'ın sorumluluğunda.

*

AZERBAYCAN'DAN DÜNYAYA MESAJ

Türkiye, Suriye’den sonra Libya’da da inisiyatif aldı.

Azerbaycan’da yapılan tatbikat tüm dünyaya mesaj niteliğinde!

Bu gelişmeler karşısında Türk Milletinin gözleri parlıyor,  yüreği pır pır ediyor.

Türkiye, bu tarz adımları büyük büyük atmaya devam ederse, bu  'Sel’in önünde ne PKK durabilir, ne de YPG?

Azerbaycan ordusunu biz kurduk, biz eğittik. Türkiye olarak Azerbaycan’dan ekonomik anlamda bir destek görmedik.

Azerbaycan petrol ülkesi. 

Türkiye, mağdur ve mazlumların yanında yer alırken, o ülkeler ve topluluklar da Türkiye’nin arkasında sıkı durmalıdır.

*

TÜRKİYE, MİT BAŞKANI HAKAN FİDAN'I DAHA TİTİZ KORUMALIDIR!

MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Libya’da olduğunu Arap medyasından okuyoruz. Arap Medyası MİT Başkanı’nın her attığı adımı yazıyor.

Amerikaninsesi.com sitesinde 03 Nisan 2014 tarihli haber:

“Washington’daki Partilerüstü Politika Merkezi'nin (Bipartisan Policy Center) düzenlediği konferansta Adalet ve Kalkınma Partisi ve Türk hükümetiyle İran arasındaki ilişkiler gündeme geldi.”

“Washingon'da ‘Hakan Fidan İran Yanlısı’ İddiası” başlıklı haberin içeriğinde Ehud Barak Savunma bakanı olduğu dönemde söylediği ve reddetmediği bir şey var o da Hakan Fidan’ın İran yanlısı olduğu iddiası!”

Buraya dikkat ediniz.

ABD, 3 Ocak 2020'de İran Devrim Muhafızları bünyesindeki eski Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'i, Bağdat Havalimanı'nda düzenlediği bir hava saldırısıyla öldürmüştü.

ABD, MİT Başkanı Hakan Fidan’a da bir suikast düzenler de “İran Yanlısıydı”  derse ne yaparız?

Türkiye, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı  daha titiz bir şekilde korumalıdır.

Dost görünen bazı medya kuruluşları, MİT Başkanı  Hakan Fidan için öyle tehlikeli haberler yapıyor ki, şok oluyorum. 

Açıktan MİT Başkanı Hakan Fidan’ı hedef  gösteriyorlar.

ABD, Halkbank’ın ucundan tuttu, Türkiye’yi sıkıştırdıkça, sıkıştırıyor. Benzer bir durumu MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da yaşaması istenmiyorsa, dost görünen medya kuruluşlarının hedef gösteren haberlerine dikkat edilmesi gerekir.

*

KURBAN BAYRAMI, TÜRKİYE FESTİVALİ

Bakan Soylu’nun sözlerini fazlasıyla ciddiye alıyorum. Ancak içinin doldurulması, Türkiye’nin dünya halklarıyla buluşması gerekiyor.

Kurban Bayramı, Türkiye’nin dünya halklarıyla buluşması için büyük fırsat. Türkiye, Kurban Bayramı’nda tüm dünyayı kapsayacak bir Türkiye Festivali  Organizasyonu ile dünya halklarıyla buluşabilir. Festival kapsamında kesilen kurbanlıkların etleri pişirilerek, adana  kebap, döner kebap yapılarak dev stantlarda halka ücretsiz dağıtılabilir. Düşünün, Kurban Bayramı’nda Türkiye üç gün boyunca ABD Halkı’na döner kebap, adana kebap, şiş kebap dağıtacak!

Türkiye bu festivali Avrupa ve Amerika’da gerçekleştirsin, Türkiye turistleri yatıracak yer bulamaz.

Merkez Bankası da dolarları koyacak yer bulamaz.

Bizim sorunumuz, plansızlık ve projesizklik...

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com