Suriye’den acı haber; 1 asker şehit, 8 asker yaralı

MSB 1 askerin şehit olduğunu, 8 askerin yaralandığını duyurdu.

Suriye’den acı haber; 1 asker şehit, 8 asker yaralı


Münbiç’te YPG/PKK’lı teröristler tarafından yapılan topçu ve havan atışı sonucu 1 askerin şehit oldu, 8 asker yaralandı.

 

Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin Münbiç bölgesinde YPG/PKK’lı teröristler tarafından yapılan topçu ve havan atışı sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 8 askerin yaralandığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “15 Ekim 2019 tarihinde Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi neticesinde 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Ateş açılan bölgedeki hedefler tespit edilerek anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir.”

15 terörist öldürüldü

Ateş açılan bölgedeki tespitler sonucunda anında karşılık verildiği bildirilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
“Ateş açılan bölgedeki hedefler tespit edilerek anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Şehit Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık’ın baba ocağına acı haber ulaştı

Hain saldırıda şehit düşen Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık’ın (27) Kırıkkale’deki baba ocağına acı haber ulaştı.

Şehit Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık

Kırıkkale’nin Keskin ilçesine bağlı Karafakılı köyü nüfusuna kayıtlı Kırıkkale doğumlu Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık’ın baba ocağına acı haberi Vali Yardımcısı Emin Alıcı ve askeri yetkililer verdi.
Kırıkkale Belediyesi ekiplerince de Selim Özer Mahallesi 2316 Sokak’taki Şehit Çelebi’nin baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit Bozbıyık’ın bekar olduğu öğrenildi.