Tabuta Sığmayanlar: Şehit Bahattin Baştan (37.Bölüm)

Şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan'ın son mesajı yürek burktu

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Bahattin Baştan (37.Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Bahattin Baştan (37.Bölüm)

*

Şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan'ın son mesajı yürek burktu

SİİRT’in Eruh ilçesinde PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Baştan’ın acı haberi, Trabzon’un Düzköy ilçesindeki ailesini yasa boğdu. Bu arada Baştan’ın operasyon öncesi sosyal medya hesabından görüntülü mesaj yayınladığı ortaya çıktı. Şehidin son görüntülerinde, "Operasyona gidip, geleceğiz. Bakalım, kısmetimize ne düşecek. Yüce Türk milletine sevgi ve saygılarımı iletiyorum" dediği duyuldu.

Siirt’in Eruh ilçesi Dağdöşü köyü mevkisinde askerlerin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce yola önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Baştan şehit oldu.

Trabzon’un Düzköy ilçesi nüfusuna kayıtlı şehit Baştan’ın acı haberi, askeri yetkililer eşliğinde annesine verildi. Şehit Uzman Çavuş Baştan’ın babasının yaşamını yitirdiği, annesiyle birlikte yaşadığı ve 11 kardeşinin olduğu öğrenildi.


SON MESAJI YÜREK BURKTU

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Baştan’ın operasyon öncesi sosyal medya hesabından görüntülü mesaj yayınladığı ortaya çıktı. Şehidin son görüntülerinde, "Operasyona gidip, geleceğiz. Bakalım, kısmetimize ne düşecek. Yüce Türk milletine sevgi ve saygılarımı iletiyorum" dediği duyuldu.Şehit Baştan’ın yine sosyal medyadan Türk Bayrağı'nı öptüğü fotoğrafını ''Rengine kurban olduğum. Allah bu dünyada indiğini görmeyi nasip etmesin'' notuyla paylaştığı görüldü.


ŞEHİDİN ANNESİ: OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Halil Şen, şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan’ın Düzköy ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu, başsağlığı diledi. Türk bayrağı asılan şehit evi, taziyeye gelen taziyeye gelen yakınları ve komşularıyla dolup taştı.

Şehidin annesi Emine Baştan, oğluyla şehit olmadan 4 gün önce telefonla konuştuğunu belirterek, "4 gün önce konuştum. 20 gün sonra geleceğim dedi bana. ’Oğlum bu işten vazgeç, gel’ dedim. Bana ’Beş sene sözleşmem var’ dedi. Böyle beklemezdim onu Allah’ımın adına çok şükür olsun, gurur duyuyorum oğlumla, ama çok içim yanıyor. Vatanımız sağ olsun dayanamıyorum" dedi.

Şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan’ın cenazesi yarın, Trabzon’un Düzköy ilçesinde düzenlenecek askeri törenin ardından Düzköy ilçesinde toprağa verilecek.

HÜRRİYET