Yunanistan'da öldürülen 6 gençle ilgili yeni detay: Son kareyi 'Köstebek' çekmiş

SON FOTOĞRAFI 'KÖSTEBEK' ÇEKMİŞ

Yunanistan'da öldürülen 6 gençle ilgili yeni detay: Son kareyi 'Köstebek' çekmiş


Yunanistan'da öldürülen 6 gençle ilgili yeni detay: Son kareyi 'Köstebek' çekmiş

Yunanistan'da bir otomobil içinde öldürülen 6 gençle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Toplu çekilen son fotoğraflarının, onları pusuya düşürmekle suçlanan ve Yunan polisi tarafından gözaltına alınan Süleyman D.'nin çektiği öğrenildi.

Yunanistan'da altı Türk gencinin infaz edilmesi gündemdeki yerini koruyor. Öldürülen kişilerin, mafya liderlerinden Barış Boyun'un 'adamları' olduğu belirtilirken saldırıya ilişkin yeni detaylarda ortaya çıktı.

Araç içinde öldürülen Abdurrahman Tekru, Doruk Ersu Büyüktunç, Ozan Kaan Tozlu, Barış Çağan, Ömer Kanza ve Burak Tahmaz, iki ay kadar önce Yunanistan’a gitti.

Bu kişilerin amacı önce İtalya’ya, daha sonra başka Avrupa ülkelerine gitmekti. Bu kişilere, bulundukları bölgede ‘rehberlik’ eden isim ise, meslekten ihraç edilen eski bir istihbarat mensubu olduğu iddia edilen Süleyman D.’ydi.

SON FOTOĞRAFI 'KÖSTEBEK' ÇEKMİŞ

Edinilen bilgilere göre Süleyman D., bu kişilere olay günü, “Eve 2 kuaför gelecek. Yolculuk öncesi ihtiyacınız olabilir” dedi. D. kısa süre sonra tekrar arayarak, kuaförlerin gelişinin iptal edildiğini bildirdi.

Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, saat 18.00 sıralarında, valizlerini aracın bagajına yerleştiren 6 kişi otomobil ile havalimanına doğru hareket etti. 6 kişiyi de araca bindiren Süleyman D. ise başka bir araçla bölgeden ayrıldı. Araç düşük bir hızla hareket ettiği sırada biri otomobil biri motosikletli iki kişinin saldırısına uğradı. 35 saniye içinde gerçekleştirildiği kaydedilen saldırı sonucu 6 kişi çarpraz ateşe alınarak öldü. Aracın geçeceği güzergâhı tetikçilere bildirenin ise son fotoğrafı çeken Süleyman D. olduğu belirtiliyor.

Araç içindeki infazı ise, biri otomobil ve diğeri motosiklet kullanan iki kişinin gerçekleştirildiği kaydediliyor. Konuya yakın kaynak, tetikçilerin Arnavutluk vatandaşı olduğu bilgisine sahip olduklarını öne sürdü.

KARAR