Maçoğlu'ndan 'İttifak' Açıklaması: İzmir'i de Saydı!

"HEDEP, TİP VE HALKEVLERİ İLE DE KONUŞACAĞIZ"

Maçoğlu'ndan 'İttifak' Açıklaması: İzmir'i de Saydı!

Maçoğlu'ndan 'İttifak' Açıklaması: İzmir'i de Saydı!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde adaylık sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde hangi ilden aday olacağı henüz kesinleşmeyen Maçoğlu, HEDEP, TİP ve Halkevleri ile görüşerek ittifak yapabileceklerini ifade etti.

Maçoğlu, Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Batı illerinden aday gösterilebileceği yönündeki haberlere dair konuştu. Medyascope'tan Ferit Aslan'a verdiği röportajda, farklı bölgelerden belediye başkanlığı için aday olabileceğini belirten Maçoğlu, TİP, Halkevleri ve HEDEP ile görüşüp ittifak yapabileceklerini vurguladı.

Tunceli ihtimalinin tamamen devre dışı olmadığını belirten Maçoğlu, "Sosyalist Meclisler Federasyonu olarak İzmir, İstanbul, Aydın, Erzincan ve Ardahan'da da aday konulacak yerler için çalışmalar sürüyor. Bunlarla ilgili tartışmalar yapılıyor. Şu anda aday başvuruları alınıyor ve ayın 20’sinden sonra tamamlanıp deklere edilecek." dedi.

Maçoğlu, 2019'da TKP'den seçimlere katılarak SMF'nin uzlaştığı aday olduğunu hatırlatarak, TİP, HEDEP ve Halkevleri'nin sürece katılacağı ittifak görüşmelerinin de olabileceğini ifade etti. "Hiçbir kaygımız ve korkumuz yoktur. Kurumsal hukukun dışına çıkmak olayını doğru bulmuyoruz. Bu kolektifin bir parçasıyım. Kurumumuzda şu andaki mevcut partide aday olmam konusunda tartışması var. Ama, TİP, HEDEP ve Halkevleri’yle görüşüp konuşacağız. Belki ittifak ile seçime girip aday oluruz. Ama şimdilik netleşen bir durum yok. Görüşmeler ve tartışmalar sürüyor." şeklinde konuştu.

www.yerelgundem.com