Türkiye'nin Tek Komünist Başkanı Tunceli'den Ayrılıyor mu?

“Hiçbir kaygımız ve korkumuz yok”

Türkiye'nin Tek Komünist Başkanı Tunceli'den Ayrılıyor mu?

Fatih Mehmet Maçoğlu Medyascope'a Konuştu: Türkiye'nin Tek Komünist Başkanı Tunceli'den Ayrılıyor mu?

YEREL GÜNDEM / İSTANBUL

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasi partilerdeki hareketlilik artarken, Türkiye'nin tek komünist belediye başkanı olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun başka bir yerden aday olabileceği iddiaları gündeme geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Maçoğlu, Medyascope'a konuştu.

Tunceli-Ovacık'a belediye başkanı seçilmesinin ardından Türkiye gündeminde yer edinen ve 2019 yerel seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, partisinin vereceği karara bağlı olarak farklı bölgelerden belediye başkanlığı için aday olabileceğini ifade etti.

Maçoğlu, Türkiye'nin her yerinde yapılacak görüşmelerin ardından aday olabileceğini belirterek, "Sosyalist Meclisler Federasyonu olarak İzmir, İstanbul, Aydın, Erzincan ve Ardahan'da da aday konulacak yerler için çalışmalar sürüyor. Bunlarla ilgili tartışmalar yapılıyor. Şu anda aday başvuruları alınıyor ve ayın 20'sinden sonra tamamlanıp deklare edilecek" dedi.

Tartışmaların ve aday gösterilecek yerlerin parti içinde meclislerde tartışıldığını belirten Maçoğlu, partisinin görevlendirdiği her yerde çalışmaya hazır olduğunu belirtti. Herhangi bir şehirde başarısız olma endişeleri olmadığını ifade eden Maçoğlu, TKP yerine TİP, HEDEP listelerinden aday olmanın da gündemde olduğunu söyledi.

Aday olacağı partiyle ilgili sorulara Maçoğlu, tartışmaların devam ettiğini belirterek yanıt verdi. Mevcut partisinden aday olmasının beklendiği ancak Sosyalist Meclisler Federasyonu'nun tavır koymasının beklediği öğrenilen Maçoğlu, hangi partiden aday olacağı konusunda net bir durum olmadığını söyledi.

www.yerelgundem.com