Recep Tayyip Erdoğan'a el salladı hayatı kaydı!

Antalya Belediye Başkanlığı'nda CHP'li  Dr. Bekir Kumbul vardır.

Recep Tayyip Erdoğan'a el salladı hayatı kaydı!
Recep Tayyip Erdoğan'a el salladı hayatı kaydı!

O bir esnaf. Tayyip Erdoğan öncesi hükümetlerin mağdur ettiği önemli bir iş adamı. Yıllarca çalıştığı emek verdiği zirveye çıkardığı şirketi ellerinde eriyen bir CHP'li!

Tayyip Erdoğan hapse girdiği gün şaşıran, hapisten çıktığı gün gazetede çıkan resmini keserek dükkanının camına yapıştıran aykırı bir solcu!

O yıllarda Antalya'da yaşıyor. Antalya'nın en gözde bölgesinde fast food dükkanı var. Tayyip Erdoğan Antalya'da halkın huzuruna çıkar. O dönemde Antalya Belediye Başkanlığı'nda CHP'li  Dr.Bekir Kumbul vardır.

Yıl 2004...

AK Parti Genel Başkanı ve çiçeği burnunda Başbakan Tayyip Erdoğan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'e destek vermek için Antalya'ya gelmiştir. Cumhuriyet Meydanı'nda miting yapılır. O günlerin mağdur Başbakanı olarak tahmin edilenden çok büyük ilgi görür. Miting meydanından çıktıktan sonra halkı selamlamak için araçla şehir merkezinde tur atılır. Esnafın önemli bölümü ilginç bir şekilde dükkanlarına girer ve dışarı çıkmaz.

Protesto oldu haberleri doğru değildir.

İşte ne olmuşsa o zaman olur. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aracı caddeden geçerken V.A dükkanından çıkar ve “ Başbakan Tayyip Erdoğan'a el sallar, Başbakan Tayyip Erdoğan da kendisine el sallar.” Karşı tarafta da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıtaları vardır...

Bu manzarayı görürler. Aradan yarım saat geçmeden işyeri zabıtalar tarafından basılır.

Hemen ruhsat sorulur. İşyeri sahibi Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ruhsat için müracaat etmiştir. Dükkanın yıkım kararı olduğu için ruhsat verilmemiş, yıkılana kadar bu şekilde devam et denmiştir. Tayyip Erdoğan'a el sallayana kadar da bir yıl sorun çıkmamıştır.

Zabıtalar o zaman size kolaylık sağlayalım derler ve isteklerini sıralarlar.

Antalya Büyükeşhir Belediye Başkanlığı zabıtalarının porselen yemek takımlarına, porselen pasta takımlarına, porselen kahve takımlarına, Türk Kahvesine, Nescafe ve kremalarına ihtiyacı vardır!

Bu ihtiyaçlar hiç bitmez. Hergün daha da artarak devam eder.


Her sabah zabıtalar karşıdan el sallar...
Gel, gel...
Vatandaş koşa koşa gider ve önlerinde el pençe divan durur. Bugün ne isteyecekler diye korkuyla bekler. Çünkü aldırılan eşyalar bazen o günün tüm geliri veya birkaç günün toplam kazancından daha fazladır.

Sonunda ne olduğunu merak edenler için söylenecek tek kelime var. Vatandaş “pes ederek, kahrederek” işyerini devreder.

Bu olay CHP'nin halkın gözünde nasıl itibar kaybettiğinin sadece bir örneği.

Bunun bir benzeri de İzmir'de yaşanmıştı. İzmirliler bu haberleri okumaktan bıktılar, o nedenle artık yazmıyorum.

Tarih: 2011-01-14 10:24:02

*

Bu köşe yazısı   01 Ocak 2011 tarihinde  www.yerelgundem.com ve www.liderler.net  haber sitesinde yayınlanmıştır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com