Yusuf İnan: Kim, kimin ülkesinden, kimin askerini kaçırıyor? Sonra da kime teslim ediyor?

Yusuf İnan: Doğu’da zillet!

Yusuf İnan: Kim, kimin ülkesinden, kimin askerini kaçırıyor?  Sonra da kime teslim ediyor?

Yusuf İnan: Doğu’da zillet!


Tunceli İl Jandarma Komutanı, 1 Mayıs günü zırhlı araçlarla Sütlüce Jandarma Karakolu’na giderken yanında uzaktan kumandalı bomba patlatılıyor. Eskort aracı hasar görüyor. Komutan kıl payı kurtuluyor.


Bir gün önce... Diyarbakır’dan Lice’ye evrak götüren Sikorsky tipi helikoptere yerden ateş açılıyor. Araç, Tepe Jandarma Karakolu’na iniş yapıyor. Helikoptere dört adet mermi isabet ettiği görülüyor.


Helikopter tesadüfen kurtulmuş... Sonra ne mi yapmış? Anlaşılan kaçmış.. Çünkü Genelkurmay açıklamasında ateşe karşılık verdiği bilgisi yok.
AKP’nin açılım projesine destek veren “ŞehitlerÖlmez.com” sitesi kurucusu Yusuf İnan dün yazdığı yazıda kaçırılan 2 Uzman Çavuş ve 3 sivil vatandaşın HDP milletvekilleri eliyle devlete teslim edilmesine değiniyor:


“Kim, kimin ülkesinden, kimin askerini kaçırıyor?

Sonra da kime teslim ediyor?

Böyle rezalet olabilir mi?

Bu mu Demokratik Açılım?” diye soruyor, şöyle devam ediyordu:


“Şehitlerimizden ve ailelerinden özür diliyorum. Demokratik Açılım masalına inanıp ülkeye kardeşlik gelecek sandık. Kandırıldık.”


* * *


Barış sürecine göre PKK’nin çoktan sınır dışına çıkması gerekiyordu. Aksine sınır içinde güçlendi, terörü sürdürüyor. Halk kandırıldı. AKP siyasi hesaplar ve dış merkezlere yaranma adına halkı aldattı. Son olarak adında Kürdistan olan bir partiye de izin verdi. CHP mi? AKP ve PKK’yi susarak destekliyor... Sanki bir yerden o yönde talimat almış gibi...

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/melih-asik/akparalel-yargi-1876511

MELİH AŞIK / MİLLİYET  - 3 Mayıs 2014