Yusuf İnan: Terörle 'sanal' mücadele

İnan: Amacımız Türk halkının yaşadığı acıyı dünya liderlerine, yabancı anne ve babalara da göstermek

Yusuf İnan: Terörle 'sanal' mücadele

Yusuf İnan: Terörle 'sanal' mücadele

İzmir'de "Deniz Web" adlı tasarım şirketi, şehitler için kurduğu ve 7 bin şehit fotoğrafının yer aldığı web sitesi aracılığıyla başta ABD Başkanı George W. Bush olmak üzere bütün liderlere şehitlerin fotoğraflarını gönderiyor.

Gönderdiği resimlerin altında hem Türkçe, hem de İngilizce "Terör tüm insanlığı tehdit ediyor. Teröre birlikte (dur) diyelim" yazan site kurucusu, Türkiye ve şehit ailelerinin terörden yaşadıkları acıyı hissettirmeyi amaçlıyor.

Şirket sahibi Yusuf İnan, yaptığı açıklamada, 1997'da kurduğu "www.sehitlerolmez.com" adlı internet sitesiyle, şehit aileleri ve yakınlarının acısını paylaşmayı amaçladığını bildirdi.

Tüm valiliklere, kaymakamlıklara ve şehit derneklerine yazı yazarak yörelerindeki şehitlerin fotoğraf ve belgelerini isteyen İnan, ulaştığı 7 bin şehidin fotoğrafı ve bilgisini bu sitede yayımladığını belirtti.

İnan, "Amacımız Türk halkının yaşadığı acıyı dünya liderlerine, yabancı anne ve babalara da göstermek. Rusya lideri Putin dışında bütün liderlere ulaştık. Hepsine gönderdik. Şu ana kadar dünya liderleriyle birlikte 40 bin kişiye ulaştık. 2 milyon insana ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

  • İZMİR  -  5 AĞUSTOS 2006 CUMARTESİ

https://www.yenisafak.com/arsiv/2006/agustos/05/g14.html

YENİ ŞAFAK