Yusuf İnan : 'Kılıçdaroğlu'nun Gediktepe Ziyareti Siyasi Bir Şovdur' 

'Kılıçdaroğlu Samimi Olsaydı Cumhurbaşkanı'nın Davetine İcabet Ederdi'

Yusuf İnan : 'Kılıçdaroğlu'nun Gediktepe Ziyareti Siyasi Bir Şovdur' 


'Kılıçdaroğlu'nun Gediktepe Ziyareti Siyasi Bir Şovdur' 

'Kılıçdaroğlu Samimi Olsaydı Cumhurbaşkanı'nın Davetine İcabet Ederdi'

05.07.2010 13:27

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 11 Şehit Verilen Hakkari'nin Şemdinli İlçesine Bağlı Gediktepe'deki Sınır Karakoluna Yaptığı Gezi, "Siyasi Bir Şov" Olarak Yorumlanıyor "Www.sehitlerolmez.com" İnternet Sitesinin Genel Koordinatörü Yusuf İnan, Kılıçdaroğlu'nun Terör Bölgesine Gitmesini Siyasi Şov Olarak Yorumladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 11 şehit verilen Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Gediktepe'deki sınır karakoluna yaptığı gezi, "siyasi bir şov" olarak yorumlanıyor "www.sehitlerolmez.com" internet sitesinin genel koordinatörü Yusuf İnan, Kılıçdaroğlu'nun terör bölgesine gitmesini siyasi şov olarak yorumladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın icranın başı olarak terör bölgesinde incelemelerde bulunmasını normal karşıladıklarını ifade eden İnan, "Eğer Kılıçdaroğlu ve CHP bu konuda samimi olsaydı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetine icabet ederdi. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ düşünmeli. Burada çekilen fotoğraf kareleri, 2011 seçimlerinde bütün arabalarda boy boy gösterilirse ne anlama gelecek? Şehitler siyasete garnitür mü, malzeme mi olacak? O zaman bölgeye MHP'yi götürsünler, onlar da legal parti. SP ve diğer partiler de gitmek isteyebilir. Genelkurmay Başkanlığı'nın görevi oralara gezi düzenlemek, insanları gezdirmek değil ki!" dedi.

Suni gündemlerle halkın oyalandığına dikkat çeken Yusuf İnan, Mehmetçik'in hâlâ canını verdiği siperlerin türbeye dönüştürülmesine sert çıktı. "Oldu olacak, Genelkurmay Başkanlığı o bölgeye turistik gezi düzenlesin. Bir sonraki turda BDP'lileri götürsün. Sonra da şarkıcıları, türkücüleri ve oyuncuları götürsün. Olmadı bir Mevlit ekibi de götürerek Mevlit okutsun." diyen İnan, bir devlet meselesi olan demokratik açılımın devam etmesini istedi. Bölge halkı kazanılmadan, teröristin beslendiği damarlar kurutulmadan başarının mümkün olmadığına dikkat çeken İnan, "Bu süreç. millî bir konudur. Devlet politikasıdır. Bu ülkenin çocuklarına sahip çıkma stratejisidir. Çocuklarını dış güçlerin elinde oyuncak olmaktan kurtarma girişimidir. Bu sürece kim katkı koyuyorsa vatanseverdir. Kim de baltalıyorsa bilsin ki bilerek veya bilmeyerek ülkeye zarar veriyor." şeklinde konuştu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-kilicdaroglu-nun-gediktepe-ziyareti-siyasi-bir-2136498/

05.07.2010 13:27

SONDAKİKA.COM