Tabuta Sığmayanlar: Şehit Ufuk Baysan (88.Bölüm)

Baysan, Özel Harekât binasına atılan ikinci bombada şehit oldu.

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Ufuk Baysan (88.Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Ufuk Baysan (88.Bölüm)

Ufuk Baysan / Yenişafak

Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda Emniyet Müdürü görevinde bulunan Ufuk Baysan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında mesaideydi. 42 yaşındaki Baysan, Özel Harekât binasına atılan ikinci bombada şehit oldu.

Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görevinin başında olan Baysan, eşi Nuriye Baysan ile en son 23.30’da görüştü ve ona “Biz televizyondan darbe girişimi olduğunu öğrendik. Kendinize dikkat edin” dedi. Başkanlığa düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Baysan, 18 Temmuz günü düzenlenen cenaze töreninin ardından Düzce Beyköy’de toprağa verildi.

“Ben müsterihim”

Düzce’nin Beyköy beldesinde ikamet eden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın babası, oğlunun mesleğini hakkı ile yaptığını söyledi. Ramazan Baysan, "Ben Ufuk Baysan’ın babasıyım. Oğlumun şehit olduğu haberini dün akşam aldım. Oğlum mesleğini hakkı ile yapıyordu. Mesleğini severek, canı gönülden, okul yıllarından itibaren, hiç aksatmadan, kaytarmadan yapan bir kişiydi. Ben babası olarak müsterihim. Devleti için var gücü ile çalışıyordu. Oğlum ömrünü bu şekilde tamamladı" açıklamasında bulundu.

Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın ismi memleketi Düzce’de bir ilkokula ve Antalya Kepez’de bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.