Yusuf İnan : 7 bin şehit sanal ortamda

Yusuf İnan: Şehitlere olan bir vefa borcunun karşılığı olarak bu siteyi yaptık

Yusuf İnan : 7 bin şehit sanal ortamda

Yusuf İnan : 7 bin şehit sanal ortamda

İzmir'deki bir tasarım şirketi tarafından açılan “www.sehitlerolmez.com” adlı sitede 7 bin civarında şehidin fotoğrafına ve bilgilerine yer veriliyor.Özel tasarım şirketi Koordinatörü Yusuf İnan, yaptığı açıklamada, şehit aileleri ve yakınlarının acısını dünya devletlerine anlatmak amacıyla bu siteyi açtıklarını söyledi.    
İnan şöyle konuştu:    “Şehitlere olan bir vefa borcunun karşılığı olarak bu siteyi yaptık. Çevremizde bir çok şehit ailesi dostumuz var. Amacımız,  şehit ailelerinin gönlünden akıp süzülen ince sızısının dünya halkları tarafından fark edilmesini sağlamaktır.    Gencecik şehitlerimize ilişkin bütün bilgileri, fotoğrafları, dünyada herkesin görebileceği şekilde hazırladık.”   
İnan, sitedeki 7 bin şehide ait fotoğraf ve bilgilerin, tüm illerdeki şehit aileleri derneklerinden temin edildiğini ifade etti.    İnan ayrıca Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na yazı yazarak şehit bilgi ve resimlerini sitede kullanmak üzere talep ettiklerini belirtti.   
YABANCI LİDERLERE MESAJ  
Dünya liderlerine site aracılığıyla e-kart gönderilebildiğini dile getiren İnan şunları kaydetti:    “Şehit yakınları ve siteye giren vatandaşlar, ABD Başkanı George W. Bush, İngiltere Başbakanı Tony Blair, Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve eşleri ile yabancı haber ajanslarına, gazetelere, İngilizce 'Terör size ulaşmadan, anlayamayacağınız o acıyı önceden hissetmeniz dileğiyle...' yazılı e-kart gönderiyor.   
Bu mail adresleri sistemimizde otomatik olarak kayıtlı. Siteye giren kişiler kendi isimlerini ve soyadlarını yazarak bu kişilere mail atabiliyorlar. Şu ana kadar 8 bin 500'e yakın kişi mail göndermiş durumda.”
Haber Giriş: 11.07.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/7-bin-sehit-sanal-ortamda-38747348

HÜRRİYET